PMK130S-48-A
Part Number:
PMK130S-48-A
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 130W
In Stock:
27
Approval Agency :
cURus
Current - Output 1 :
2.7 A
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
130W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.30" H (127.0mm x 76.2mm x 33.0mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
48V