MMK40S-24
Part Number:
MMK40S-24
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 43W
In Stock:
97
Current - Output 1 :
1.8 A
Efficiency :
80%
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Power (Watts) :
43W
Size / Dimension :
4.75" L x 2.50" W x 1.50" H (120.7mm x 63.5mm x 38.1mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
5.656 kV
Voltage - Output 1 :
24V