EDP125-300-MB1-110
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Part Number:
EDP125-300-MB1-110
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
125W Medical Grade Desktop Exter
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus, FCC, TUV
Cord Length :
47" (1.20m)
Current - Output (Max) :
4.2A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
126 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
6.00" L x 2.48" W x 1.50" H (152.4mm x 63.0mm x 38.0mm)
Standard Number :
60601-1; 60950-1
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
30V