OWA-90U-54-P1M
Part Number:
OWA-90U-54-P1M
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 90W
Cord Length :
11.8" (0.30m)
Current - Output (Max) :
1.67A
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
90 W
Size / Dimension :
6.73" L x 2.48" W x 1.48" H (171.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
54V