EDP125-480-MB2-110
Part Number:
EDP125-480-MB2-110
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 125W
In Stock:
10
Cord Length :
48" (1.22m)
Current - Output (Max) :
2.6A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
125 W
Size / Dimension :
6.00" L x 2.48" W x 1.50" H (152.4mm x 63.0mm x 38.0mm)
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V