EDP65-30-MB1-100
Part Number:
EDP65-30-MB1-100
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 63W
In Stock:
18
Cord Length :
48" (1.22m)
Current - Output (Max) :
2.1A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
63 W
Size / Dimension :
5.34" L x 2.59" W x 1.46" H (135.6mm x 65.8mm x 37.1mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
30V