EDP65-15-MB2-100
Part Number:
EDP65-15-MB2-100
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
In Stock:
50
Cord Length :
32" (812.8mm)
Current - Output (Max) :
4.3A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
65 W
Size / Dimension :
5.34" L x 2.59" W x 1.46" H (135.6mm x 65.8mm x 37.1mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V