EWS30-24-MB2-10N
Part Number:
EWS30-24-MB2-10N
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W
In Stock:
50
Cord Length :
48" (1.22m)
Current - Output (Max) :
1.25A
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
30 W
Size / Dimension :
3.70" L x 1.84" W x 1.63" H (94.0mm x 46.7mm x 41.4mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V