L6R06H-150
Manufacturer:
Tri-Mag, LLC
Part Number:
L6R06H-150
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
In Stock:
446
Manufacturer :
Tri-Mag, LLC
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cUL, FCC, UL
Cord Length :
59" (1.50m)
Current - Output (Max) :
400mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
10°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
1.54" L x 0.93" W x 1.65" H (39.2mm x 23.7mm x 42.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V