DTM300PW280D2
Part Number:
DTM300PW280D2
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 300W
In Stock:
151
Cord Length :
31.5" (0.8m)
Current - Output (Max) :
10.71A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Output Connector :
DIN, 10 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
300 W
Size / Dimension :
8.74" L x 4.41" W x 1.77" H (222.0mm x 112.0mm x 45.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
28V