L6R300DM-120-C14
Manufacturer:
Tri-Mag, LLC
Part Number:
L6R300DM-120-C14
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 300W
In Stock:
243
Manufacturer :
Tri-Mag, LLC
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Cord Length :
47.2" (1.20m)
Current - Output (Max) :
25A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Rectangular, 8 Position
Polarization :
Power (Watts) :
300 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
10.00" L x 4.57" W x 1.85" H (254.0mm x 116.0mm x 47.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V