SDI300G-24-U-P219
Manufacturer:
CUI Inc.
Part Number:
SDI300G-24-U-P219
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 300W
In Stock:
26
Manufacturer :
CUI Inc.
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cUL, cULus, FCC, UL
Cord Length :
47.2" (1.20m)
Current - Output (Max) :
12.5A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
300 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V