PPL300U-120
Manufacturer:
PHIHONG USA
Part Number:
PPL300U-120
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 288W
In Stock:
160
Manufacturer :
PHIHONG USA
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cULus, IEC
Cord Length :
39.4" (1.00m)
Current - Output (Max) :
24A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
288 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
10.00" L x 4.57" W x 1.85" H (254.0mm x 116.0mm x 47.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V