DTM110PW280C8
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
Part Number:
DTM110PW280C8
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 110W
In Stock:
285
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE
Cord Length :
39.4" (1.00m)
Current - Output (Max) :
3.93A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
110 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
5.51" L x 2.48" W x 1.30" H (140.0mm x 63.0mm x 33.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
28V