PPL250U-120L6
Manufacturer:
PHIHONG USA
Part Number:
PPL250U-120L6
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 240W
In Stock:
239
Manufacturer :
PHIHONG USA
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus
Cord Length :
47.2" (1.20m)
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
154mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
240 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
8.03" L x 3.70" W x 1.71" H (204.0mm x 94.0mm x 43.4mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V