ALM200PS24
Manufacturer:
XP Power
Part Number:
ALM200PS24
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 202W
In Stock:
118
Manufacturer :
XP Power
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CSA, PSE, RCM, TUV
Cord Length :
35.4" (0.9m)
Current - Output (Max) :
8.4A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 4 Position
Polarization :
Power (Watts) :
202 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
8.23" L x 3.23" W x 1.69" H (209.0mm x 82.0mm x 43.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V