15DYS830-120250W-K
Manufacturer:
Ideal Power
Part Number:
15DYS830-120250W-K
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
In Stock:
208
Manufacturer :
Ideal Power
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, TUV, UL
Cord Length :
59" (1.50m)
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
3.02" L x 1.87" W x 1.38" H (76.8mm x 47.5mm x 35.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V