URA2405LD-20WHR2A2S
Part Number:
URA2405LD-20WHR2A2S
Description:
DC DC CONVERTER 2 OUTPUT 20W 5V
Current - Output (Max) :
2A, 2A
Efficiency :
86%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V