URA2405LD-15WR2A4S
Part Number:
URA2405LD-15WR2A4S
Description:
DC DC CONVERTER 2 OUTPUT 15W 5V
Current - Output (Max) :
1.5A, 1.5A
Efficiency :
86%
Mounting Type :
DIN Rail
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Size / Dimension :
2.99" L x 1.24" W x 1.02" H (76.0mm x 31.5mm x 25.8mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V