URA2405LD-15WHR2A2S
Manufacturer:
Mornsun
Part Number:
URA2405LD-15WHR2A2S
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 2 OUTPUT 15W 5V
Manufacturer :
Mornsun
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
1.5A, 1.5A
Efficiency :
86%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V