ELXZ630ELL220MFB5D
Part Number:
ELXZ630ELL220MFB5D
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Impedance :
1 Ohms
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
240 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
96 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V