ESMG250ELL220ME11D
Part Number:
ESMG250ELL220ME11D
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
140.4 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
78 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V