BB-SD-50C-12
Part Number:
BB-SD-50C-12
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 50W
Current - Output (Max) :
4.2A
Efficiency :
78%
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
50W
Size / Dimension :
6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Voltage - Input (Max) :
72V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V