BB-SD-25B-12
Part Number:
BB-SD-25B-12
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 25W
Current - Output (Max) :
2.1A
Efficiency :
75%
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
25W
Size / Dimension :
3.90" L x 3.82" W x 1.42" H (99.0mm x 97.0mm x 36.0mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
19V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V