BB-SD-15C-24
Part Number:
BB-SD-15C-24
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 15W
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
78%
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
3.07" L x 2.01" W x 1.10" H (78.0mm x 51.0mm x 28.0mm)
Voltage - Input (Max) :
72V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
24V