AHV12V1500V10MAW
Manufacturer:
Analog Technologies
Part Number:
AHV12V1500V10MAW
Category:
DC DC Converters
Description:
High Voltage - Non-Isolated
In Stock:
30
Manufacturer :
Analog Technologies
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
10mA
Efficiency :
70%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.23" L x 2.17" W x 1.10" H (82.0mm x 55.1mm x 27.9mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
13V
Voltage - Input (Min) :
11V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0 ~ 1500V