6LE24-N20-10PPM-LGH
Manufacturer:
Advanced Energy
Part Number:
6LE24-N20-10PPM-LGH
Category:
DC DC Converters
Description:
DC/DC CONVERTER 6000V 20W
Manufacturer :
Advanced Energy
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
3.33mA
Efficiency :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
10°C ~ 45°C
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
30V
Voltage - Input (Min) :
23V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
6000V