DLP100-24-1/C2
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
Part Number:
DLP100-24-1/C2
Category:
Industrial, DIN Rail Power Supplies
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 98W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Category :
AC Voltage - Input :
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 265 VAC
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
DC Voltage - Input (Max) :
DC Voltage - Input (Min) :
Efficiency :
85%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Input Type :
AC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
98W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
4.33" L x 2.36" W x 3.82" H (110.0mm x 60.0mm x 97.0mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1; UL 508
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V