CHE75W-48S3V3-DIN
Part Number:
CHE75W-48S3V3-DIN
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 3.3V 66W
Current - Output (Max) :
20A
DC Voltage - Input (Max) :
75V
DC Voltage - Input (Min) :
18V
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
66W
Size / Dimension :
3.98" L x 2.54" W x 1.03" H (101.2mm x 64.6mm x 26.2mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V