96PSD-A480W24-MN
Part Number:
96PSD-A480W24-MN
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
AC Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, TUV
Current - Output (Max) :
20A
DC Voltage - Input (Max) :
370V
DC Voltage - Input (Min) :
127V
Efficiency :
92.5%
Features :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Input Type :
AC or DC
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
480W
Size / Dimension :
5.06" L x 3.37" W x 4.93" H (128.5mm x 85.5mm x 125.2mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V