96PSD-A10W12-MM
Part Number:
96PSD-A10W12-MM
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 10W
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
840mA
DC Voltage - Input (Max) :
370V
DC Voltage - Input (Min) :
120V
Efficiency :
81%
Features :
Universal Input
Input Type :
AC or DC
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.94" L x 0.89" W x 3.54" H (100.0mm x 22.5mm x 90.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V