SPD484801
Part Number:
SPD484801
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
AC Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, TUV
Current - Output (Max) :
10A
DC Voltage - Input (Max) :
375V
DC Voltage - Input (Min) :
120V
Efficiency :
90%
Features :
Adjustable Output, IP20, PFC, Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
480W
Size / Dimension :
4.59" L x 6.91" W x 4.90" H (116.6mm x 175.5mm x 124.5mm)
Voltage - Output 1 :
48V