SPD483001
Part Number:
SPD483001
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 300W
AC Voltage - Input :
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CE, cULus, TUV
Current - Output (Max) :
6.25A
DC Voltage - Input (Max) :
375V
DC Voltage - Input (Min) :
210V
Efficiency :
90%
Features :
Adjustable Output, IP20, PFC
Operating Temperature :
-30°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
300W
Size / Dimension :
4.59" L x 3.29" W x 4.90" H (116.6mm x 83.6mm x 124.5mm)
Voltage - Output 1 :
48V