SPD482401B
Part Number:
SPD482401B
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 240W
AC Voltage - Input :
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CE, cULus, TUV
Current - Output (Max) :
5A
DC Voltage - Input (Max) :
375V
DC Voltage - Input (Min) :
210V
Efficiency :
90%
Features :
Adjustable Output, IP20, PFC, Universal Input
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
240W
Size / Dimension :
4.59" L x 3.29" W x 4.90" H (116.6mm x 83.5mm x 124.5mm)
Voltage - Output 1 :
48V