SPD481201BN
Part Number:
SPD481201BN
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 120W
AC Voltage - Input :
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, TUV
Current - Output (Max) :
2.5A
DC Voltage - Input (Max) :
375V
DC Voltage - Input (Min) :
210V
Efficiency :
87%
Features :
Adjustable Output, IP20, PFC
Operating Temperature :
-35°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
120W
Size / Dimension :
4.69" L x 2.52" W x 4.90" H (119.0mm x 64.0mm x 124.5mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
48V