SPD481201B
Part Number:
SPD481201B
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 120W
AC Voltage - Input :
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, TUV
Current - Output (Max) :
DC Voltage - Input (Max) :
375V
DC Voltage - Input (Min) :
210V
Efficiency :
Features :
Adjustable Output, IP20
Operating Temperature :
-35°C ~ 71°C (With Derating)
Size / Dimension :
4.41" L x 2.54" W x 4.88" H (111.9mm x 64.4mm x 124.0mm)
Voltage - Output 1 :
48V