PSD-A60W12
Part Number:
PSD-A60W12
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 60W
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
60W
Size / Dimension :
3.55" L x 1.26" W x 3.94" H (90.2mm x 32.0mm x 100.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
1.5 V
Voltage - Output 1 :
12V