96PS-A10WDIN
Manufacturer:
Advantech
Part Number:
96PS-A10WDIN
Category:
Industrial, DIN Rail Power Supplies
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 10W
Manufacturer :
Advantech
Category :
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, TUV, UL
Current - Output (Max) :
DC Voltage - Input (Max) :
DC Voltage - Input (Min) :
Efficiency :
Features :
Input Type :
AC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V