BB-SDR-480P-24
Manufacturer:
Advantech
Part Number:
BB-SDR-480P-24
Category:
Industrial, DIN Rail Power Supplies
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Manufacturer :
Advantech
Category :
AC Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, TUV
Current - Output (Max) :
20A
DC Voltage - Input (Max) :
DC Voltage - Input (Min) :
Efficiency :
94%
Features :
Adjustable Output
Input Type :
AC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
480W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
5.06" L x 3.37" W x 4.93" H (128.5mm x 85.5mm x 125.2mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V