ADNB040-24-1PM-C
Part Number:
ADNB040-24-1PM-C
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 96W
AC Voltage - Input :
88 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
96W
Size / Dimension :
3.90" L x 2.17" W x 3.54" H (99.0mm x 55.0mm x 90.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
24V