ADNB050-12-1PM-C
Part Number:
ADNB050-12-1PM-C
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 60W
AC Voltage - Input :
88 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
60W
Size / Dimension :
3.90" L x 1.57" W x 3.54" H (99.0mm x 40.0mm x 90.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
12V