DLP75-24-1
Part Number:
DLP75-24-1
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 75W
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
3.1A
Efficiency :
83%
Features :
Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
75W
Size / Dimension :
4.33" L x 4.45" W x 1.97" H (110.0mm x 113.0mm x 50.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
24V