DLP75-24-1/C2EJ
Part Number:
DLP75-24-1/C2EJ
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 60W
AC Voltage - Input :
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 265 VAC
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
83%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
60W
Size / Dimension :
4.33" L x 1.97" W x 3.81" H (110.0mm x 50.0mm x 97.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V