ADN20-24-3PM-C
Part Number:
ADN20-24-3PM-C
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
AC Voltage - Input :
320 ~ 540 VAC (3 Phase)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
20A
DC Voltage - Input (Max) :
760V
DC Voltage - Input (Min) :
450V
Efficiency :
93%
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
480W
Size / Dimension :
4.68" L x 3.34" W x 4.85" H (119.0mm x 85.0mm x 123.0mm)
Voltage - Output 1 :
24V