DLP120-24-1/E
Part Number:
DLP120-24-1/E
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
AC Voltage - Input :
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 265 VAC
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
85%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
120W
Size / Dimension :
4.33" L x 2.36" W x 3.82" H (110.0mm x 60.0mm x 97.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V