DPX20-24WD15
Part Number:
DPX20-24WD15
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-15V 20W
Current - Output (Max) :
667mA, 667mA
DC Voltage - Input (Max) :
36V
DC Voltage - Input (Min) :
9.5V
Efficiency :
85%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Voltage - Output 1 :
15V