DPX15-24WS3P3
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
Part Number:
DPX15-24WS3P3
Category:
Industrial, DIN Rail Power Supplies
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 3.3V 15W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Category :
AC Voltage - Input :
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
5A
DC Voltage - Input (Max) :
36V
DC Voltage - Input (Min) :
9.5V
Efficiency :
84%
Features :
Input Type :
DC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V