ADN5-24-1PM-C
Part Number:
ADN5-24-1PM-C
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CE, cULus, UL
Current - Output (Max) :
5A
DC Voltage - Input (Max) :
375V
DC Voltage - Input (Min) :
90V
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
120W
Size / Dimension :
4.37" L x 1.97" W x 4.85" H (111.0mm x 50.0mm x 123.0mm)
Standard Number :
Class I Div 2; 508; 60950-1
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V