CHB100W-48S48-DIN
Part Number:
CHB100W-48S48-DIN
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 100W
Current - Output (Max) :
2.08A
DC Voltage - Input (Max) :
75V
DC Voltage - Input (Min) :
18V
Efficiency :
84.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Size / Dimension :
3.98" L x 2.54" W x 1.03" H (101.2mm x 64.6mm x 26.2mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
48V