CSW65-18/D
Part Number:
CSW65-18/D
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 18V 65W
In Stock:
2
AC Voltage - Input :
90 ~ 305 VAC
Current - Output (Max) :
3.62A
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
65W
Size / Dimension :
4.75" L x 2.50" W x 1.50" H (120.7mm x 63.5mm x 38.1mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
18V